High school all-state baseball teams announced

July 2, 2013 

N.C. Baseball Coaches Association

• CLASS 4-A

Ryder Jones, Watauga

Daniel Dulaney, Sanderson

Tyler Hardee, Sanderson

Brian Nobles, Millbrook

Drew Beaver, North Davidson

Brighton Hudson, Garner

Justin Carroll, West Johnson

Ryder Ryan, North Mecklenburg

Devin Sweet, SE Guilford

Bryan Sammons, Hoggard

Joe Ingle, Fayetteville Sanford

Nathan Arp, Fayetteville Sanford

Bub DeLuca, Durham Riverside

Wood Myers, Durham Jordan

Adam Swim, Northwest Guilford

Zac Scudder, East Forsyth

Nick Bullard, Richmond County

Bradley Brown, Richmond County

Earl Oliver, South Mecklenburg

Harris Yett, South Mecklenburg

Logan Koch, South Mecklenburg

Garrett Suggs, Fuquay-Varina

Brett Daniels, Fuquay-Varina

D.J. Burt, Fuquay-Varina

Brian Fortier, Holly Springs

Thomas Yoder, Green Hope

Logan Redmond, Olympic

Ivan Acuna, Hopewell

Logan Sherer, East Mecklenburg

Parker Johnson, T.C. Roberson

Braxton Davidson, T.C. Roberson

Zach Garrison, Northern Durham

• CLASS 3-A

Alex Destino, North Buncombe

Nick Debo, Orange

Jon Evans, Orange

Robbie Thorburn, Cardinal Gibbons

Adam Pate, C.B. Aycock

Zach Littell, Eastern Alamance

Brock Deatheridge, Western Alamance

Tanner Bigham, Northwest Cabarrus

Davis Kirkpatrick, D.H. Conley

Bryant Packard, D.H. Conley

Matt Boyd, D.H. Conley

T.J. McDonald, Gray’s Creek

Markel Jones, West Brunswick

Chandler Taylor, West Brunswick

Nick Hastings, Crest

Ryan Hedrick, Southern Guilford

Alex Bostic, Weddington

Daniel Calabria, Weddington

Sean Collins, Weddington

Aaron Biggerstaff, South Point

Derek Perry, South Point

Ethan Carpenter, Burns

Tyler Stroupe, East Davidson

Evan Voliva, Currituck County

Jake Barbee, Hickory Ridge

Cameron Crisp, West Henderson

• CLASS 2-A

Cameron Price, Piedmont

Cory Sykes, Piedmont

Colby Barnette, Piedmont

Justin King, Northwood

Robert Straughn, Northwood

Andrew Webster, Northwood

Casey Golden, Jordan-Matthews

Easton Welch, Randleman

Clay Lochman, Roanoke Rapids

Parker Kelly, First Flight

Brian Bauk, Salisbury

Clark Cota, Topsail

Jared Strange, North Brunswick

Shelton Perkins, North Brunswick

Kevon Perkins, North Brunswick

Jason Hood, Whiteville

Alex Britt, Fairmont

Chance Leggett, Fairmont

Hunter Harvey, Bandys

Chase Saunders, Wheatmore

Austin Capp, Providence Grove

Chris Perry, North Pitt

• CLASS 1-A

Chase Poplin, South Stanly

Austin Smith, South Stanly

Jordan Starnes, South Stanly

Russ Weiker, South Stanly

Chad Sykes, Voyager Academy

Loy Stone, Voyager Academy

Hunter Coates, Voyager Academy

Mark Carraway, East Carteret

Matt Wisniewski, Riverside-Martin

Mathen Ange, Riverside-Martin

Zack Wall, Hayesville

Cody McKenzie, West Montgomery

Taylor Calcutt, Midway

Kyle Hawley, Midway

Luke Clark, Midway

J P Padgett, Dixon

Samuel Lin, Hendersonville

Trent Watkins, Franklin Academy

David Scoggins, Lincoln Charter

Drew Wilson, East Surry

Justin Sparks, Hendersonville

Zach Burkes, Chatham Central

Hunter Hamilton, West Montgomery

Tim Carter, South Roberson

News & Observer is pleased to provide this opportunity to share information, experiences and observations about what's in the news. Some of the comments may be reprinted elsewhere in the site or in the newspaper. We encourage lively, open debate on the issues of the day, and ask that you refrain from profanity, hate speech, personal comments and remarks that are off point. Thank you for taking the time to offer your thoughts.

Commenting FAQs | Terms of Service