Garner Cleveland: Sports

Upcoming: Area Sports Calendar

Monday, Nov. 24

Prep Basketball

Middle Creek at Clayton, 5:30

Southeast Raleigh boys at Fuquay-Varina, 7:30

Cleveland at Garner, 6:30

West Johnston at Smithfield-Selma, 6:30

Prep Track and Field

Greater Neuse River 4A Conference meet at Clayton, 4

Tuesday, Nov. 25

Prep Basketball

Wake Christian at Forsyth Country Day, 6:15

North Johnston at Rosewood, 6

Southeast Raleigh at Enloe, 6

Southern Nash at Corinth Holders, 6

Smithfield-Selma at Clayton, 6:30

Southern Wayne at Cleveland, 6:30

C.B. Aycock at South Johnston, 6:30

Prep Swimming

Garner, Panther Creek, Athens Drive and East Wake at Triangle Aquatics Center, 7

Prep Wrestling

Neuse Charter, C.B. Aycock and Southern Wayne at Princeton, 5

North Johnston in Chapel Hill Duals, 5:15

Wilson Hunt at Cleveland, 6

Clayton at Harnett Central, 7

West Johnston at Knightdale, 7

East Wake at Garner, 7

Friday, Nov. 28

Motorsports

Thanksgiving Classic Day 1 at Southern National Raceway Park, TBA

Prep Football

Third Round NCHSAA Playoffs

Saturday, Nov. 29

Prep Wrestling

Cleveland and Corinth Holders in Eagle Invitational at Western Harnett, 9 a.m.

Motorsports

Thanksgiving Classic Day 2 at Southern National Raceway Park, TBA

Sunday, Nov. 30

Motorsports

Thanksgiving Classic Day 3 at Southern National Raceway Park, TBA

Monday, Dec. 1

Prep Basketball

Neuse Charter at East Wake Academy, TBA

Prep Wrestling

Cleveland at West Johnston, 6

Tuesday, Dec. 2

Prep Basketball

Rosewood at North Johnston, 6

Raleigh Charter at Princeton, 6

Wilson Fike at Corinth Holders, 6

Cary Christian at Wake Christan, 6:15

Clayton at Cleveland, 6:30

West Johnston at South Johnston, 6:30

Prep Swimming

Clayton, East Wake and Harnett Central at Campbell University, 5

Wednesday, Dec. 3

Prep Basketball

Princeton at Midway, 6

Cleveland at Rosewood, 6:30

West Johnston at Corinth Holders, 6:30

Garner boys at Middle Creek, 7

Athens Drive girls at Garner, 7

Prep Swimming

West Johnston, Heritage, Southeast Raleigh and Fuquay-Varina in meet at Smithfield Recreation and Aquatics Center, 6

Prep Wrestling

Corinth Holders, C.B. Aycock and Southern Wayne at Triton, TBA

Garner at West Johnston, 7

Knightdale at Clayton, 7

Southeast Raleigh at Harnett Central, 7

Prep Track and Field

Greater Neuse River 4A Conference meet at Rolesville, 4

Two Rivers 3A Conference meet at South Johnston, 4

Eastern Plains 2A Conference meet at Southwest Edgecombe, 4

Thursday, Dec. 4

Prep Basketball

Smithfield-Selma at Southern Wayne, 6:30

Prep Swimming

Two Rivers 3A Conference meet at Smithfield Recreation and Aquatics Center, 6

Garner, Panther Creek, Apex and Cary at Triangle Aquatics Center, 7

Prep Wrestling

Princeton and Southern Wayne at North Johnston, 6

Friday, Dec. 5

Prep Basketball

North Johnston at Princeton, 6

Neuse Charter at South Johnston, 6

Southeast Raleigh at Greensboro Dudley, 6

Wake Christian at Village Christian, 6:15

Clayton at Smithfield-Selma, 6:30

Panther Creek at Cleveland, 5:15 (girls) and 8 (boys)

Holly Springs boys at Garner, 7

Garner girls at Holly Springs, 7

Prep Gymnastics

Area meet at Morgan’s Gymnastics in Smithfield, 6:30

Prep Wrestling

Clayton and Corinth Holders in Jim King Invitational at Hillsborough Orange, TBA

Prep Diving

Area meet at Triangle Aquatics Center

Saturday, Dec. 6

Prep Basketball

Covenant Day at Wake Christian, 1:30

Prep Wrestling

Clayton and Corinth Holders in Jim King Invitational at Hillsborough Orange, TBA

Princeton in Pierce Davis XXIII at North Pitt, 9:30 a.m.

Garner in Southern Durham tournament, TBA

  Comments