Garner Cleveland: Sports

Upcoming: Area Sports Calendar

Wednesday, Sept. 11

Prep Boys Soccer

Spring Creek at Neuse Charter, 5

Hobbton at Princeton, 6

Southeast Raleigh at Harnett Central, 6

Clayton at Knightdale, 6:30

Garner at West Johnston, 6:30

Prep Volleyball

Greenfield at Neuse Charter, 5

West Johnston at Smithfield-Selma, 5:30

Prep Cross Country

Greater Neuse River 4A Conference quad meet at West Johnston, 5

Greater Neuse River 4A Conference quad meet at Harnett Central, 5

Corinth Holders, Western Harnett and Smithfield-Selma at Smithfield Community Park, 4:30

Cleveland and Triton at South Johnston, 4:30

North Johnston and North Pitt at Southwest Edgecombe, 4:30

Prep Girls Tennis

Clayton at Harnett Central, 3:30

East Wake at Garner, 3:30

Southeast Raleigh at Rolesville, 3:30

West Johnston at Knightdale, 3:30

Corinth Holders at Smithfield-Selma, 4

South Johnston at Cleveland, 4

Thursday, Sept. 12

Prep Boys Soccer

Neuse Charter at Kestrel Heights, 5

South Johnston at Hobbton, 5

North Raleigh Christian at Wake Christian, 6

Wilson Hunt at Corinth Holders, 6:30

Cleveland at Clayton, 6:30

Wakefield at Smithfield-Selma, 6:30

Prep Volleyball

Clayton at West Johnston, 5:30

Garner at Southeast Raleigh, 5:30

Smithfield-Selma at Western Harnett, 5:30

Corinth Holders at South Johnston, 5:30

Triton at Cleveland, 5:30

Princeton at Neuse Charter, 5:30

Farmville Central at North Johnston, 6

Lady Stars at Wake Christian, 6:15

Prep Girls Tennis

Cleveland at Clayton, 3:30

Smithfield-Selma at West Johnston, 4

Southwest Edgecombe at North Johnston, 4

Prep Girls Golf

Johnston County match at the Cardinal Country Club, 3:30

Friday, Sept. 13

Prep Football

Smithfield-Selma at Clayton, 7

Cary at Garner, 7

Wakefield at Southeast Raleigh, 7

Spring Creek at Wake Christian, 7:30

South Johnston at Red Springs, 7:30

Princeton at North Johnston, 7:30

Bunn at Corinth Holders, 7:30

West Johnston at Fuquay-Varina, 7:30

Cleveland at Green Hope, 7:30

Prep Volleyball

North Raleigh Christian at Wake Christian, 5:15

Prep Girls Tennis

Garner at South Brunswick, 4

North Raleigh Christian at Wake Christian, 4

Saturday, Sept. 14

Prep Girls Tennis

Garner at South Brunswick, 9 a.m.

Monday, Sept. 16

Prep Boys Soccer

Princeton at Spring Creek, 5

Neuse Charter at Hobbton, 5

East Wake at Southeast Raleigh, 6

Garner at Clayton, 6:30

Rolesville at West Johnston, 6:30

Prep Volleyball

Goldsboro at North Johnston, 5

Neuse Charter at Eastern N.C. School for the Deaf, 5

Smithfield-Selma at Clayton, 5:30

South Johnston at C.B. Aycock, 5:30

Knightdale at Southeast Raleigh, 5:30

Prep Girls Tennis

Knightdale at Clayton, 3:30

Garner at West Johnston, 3:30

Harnett Central at Southeast Raleigh, 3:30

Cleveland at Western Harnett, 4

Triton at Corinth Holders, 4

Smithfield-Selma at South Johnston, 4

Prep Girls Golf

Two Rivers 3A Conference match at Reedy Creek Golf Course, 3

Tuesday, Sept. 17

Prep Boys Soccer

Cary Academy at Wake Christian, 6

Corinth Holders at North Johnston, 6

East Wake at Smithfield-Selma, 6:30

Prep Volleyball

Southeast Raleigh at Clayton, 5:30

Smithfield-Selma at Triton, 5:30

Rolesville at Garner, 5:30

Western Harnett at South Johnston, 5:30

West Johnston at Harnett Central, 5:30

Cleveland at Corinth Holders, 5:30

Neuse Charter at Hobbton, 5:30

Cary Academy at Wake Christian, 6

North Johnston at North Pitt, 6

Prep Cross Country

Carolina 1A Conference meet at Neuse Charter, 5

Lakewood at Princeton, 6

Prep Girls Tennis

North Johnston at Washington, 4

Prep Girls Golf

North Johnston, Princeton, Rosewood and Neuse Charter at Cardinal Country Club, 3:30

Greater Neuse River 4A Conference match at Reedy Creek Golf Course, 4

Wednesday, Sept. 18

Prep Boys Soccer

Lakewood at Neuse Charter, 5

Princeton at Goldsboro, 6

Southeast Raleigh at Knightdale, 6

Clayton at Rolesville, 6:30

Harnett Central at Garner, 6:30

West Johnston at East Wake, 6:30

Prep Volleyball

Cleveland at West Johnston, 5:30

Prep Cross Country

Greater Neuse River 4A Conference quad meet at Cliffs of the Neuse State Park (Clayton), 5

Greater Neuse River 4A Conference quad meet at Lake Benson Park (Garner), 5

South Johnston and Smithfield-Selma at Western Harnett, 4:30

North Pitt and Wilson Beddingfield at North Johnston, 4:30

Prep Girls Tennis

Clayton at Garner, 3:30

Southeast Raleigh at East Wake, 3:30

West Johnston at Rolesville, 3:30

Smithfield-Selma at Cleveland, 4

Triton at South Johnston, 4

Corinth Holders at Western Harnett, 4

Thursday, Sept. 19

Prep Boys Soccer

Neuse Charter at Pope John Paul II School, 4

North Johnston at Rosewood, 6

Broughton at Clayton, 6:30

Smithfield-Selma at Clinton, 6:30

Fuquay-Varina at West Johnston, 6:30

Wilson Hunt at Cleveland, 7

Prep Volleyball

Clayton at Harnett Central, 5:30

Southeast Raleigh at Rolesville, 5:30

Neuse Charter at North Duplin, 5:30

East Wake at Garner, 5:30

Corinth Holders at Smithfield-Selma, 5:30

West Johnston at Knightdale, 5:30

South Johnston at Cleveland, 5:30

Princeton at James Kenan, 6

Southwest Edgecombe at North Johnston, 6

Lady Stars at Wake Christian, 6:15

Prep Cross Country

Ravenscroft at Wake Christian, 5

Prep Girls Tennis

Clayton at Cleveland, 3:30

East Wake at Smithfield-Selma, 4

West Johnston at South Johnston, 4

North Johnston at Wilson Beddingfield, 4

Prep Girls Golf

Johnston County match at Pine Hollow Golf Club, 3:30

Friday, Sept. 20

Prep Football

Clayton at Fuquay-Varina, 7

Enloe at Garner, 7

Wake Christian at Hobbton, 7

Wilson Fike at Smithfield-Selma, 7:30

Fayetteville Cape Fear at South Johnston, 7:30

Cleveland at Southern Wayne, 7:30

Clinton Union at Princeton, 7:30

Corinth Holders at C.B. Aycock, 7:30

North Johnston at Lakewood, 7:30

Prep Boys Soccer

Wake Christian at Durham Academy, 6

Prep Volleyball

Wake Christian at Durham Academy, 5:15

Prep Girls Tennis

Wake Christian at Durham Academy, 4:30

Saturday, Sept. 21

Prep Cross Country

Bo Run Invitational at Greenville D.H. Conley, TBA

ECU Pirate Invitational at East Carolina, TBA

  Comments