Garner Cleveland: Sports

Upcoming: Area Sports Calendar

Monday, Dec. 2

Prep Basketball

Louisburg at Neuse Charter, 6 p.m.

Tuesday, Dec. 3

Prep Basketball

Wake Christian girls at St. Mary’s School, 5:30 p.m.

Southeast Raleigh at Enloe, 5:30 p.m.

Wake Christian at Raleigh Hawks, 7:30 p.m.

Spring Creek at North Johnston, 6 p.m.

South Johnston at Princeton, 6 p.m.

Smithfield-Selma at West Johnston, 6 p.m.

Corinth Holders at Nash Central, 6 p.m.

Clayton at Cleveland, 6:30 p.m.

Prep Swimming

Southeast Raleigh in meet at Campbell University, 5 p.m.

Wednesday, Dec. 4

Prep Basketball

Smithfield-Selma at Leesville Road, 5:30 p.m.

Kestrel Heights at Neuse Charter, 6 p.m.

Cleveland at Princeton, 6 p.m.

Rosewood at South Johnston, 6:30 p.m.

Prep Wrestling

Western Harnett and Sanderson at Cleveland, 5 p.m.

Rolesville at Southeast Raleigh, 6 p.m.

North Johnston and Rolesville at Southeast Raleigh, 6 p.m.

South Johnston at Smithfield-Selma, 6 p.m.

Corinth Holders at Triton, 6 p.m.

Harnett Central at Clayton, 7 p.m.

Garner at East Wake, 7 p.m.

Neuse Charter at Holly Springs, TBA

Prep Indoor Track and Field

Greater Neuse River 4A Conference meet at Rolesville, 4 p.m.

Two Rivers 3A Conference meet at South Johnston, 4 p.m.

Eastern Plains 2A Conference meet at Southwest Edgecombe, 3:30 p.m.

West Johnston and Panther Creek at Triangle Aquatics Center, 7 p.m.

Thursday, Dec. 5

Prep Basketball

Fuquay-Varina at Southeast Raleigh, 6:30 p.m

Prep Swimming

Two Rivers 3A Conference meet at Smithfield Recreation and Aquatics Center, 6 p.m.

Prep Wrestling

Princeton and Goldsboro at Bunn, TBA

Prep Indoor Track and Field

Carolina 1A Conference meet at Rosewood, 3:30 p.m.

Friday, Dec. 6

Prep Basketball

Garner boys at Middle Creek boys, 7 p.m.

Middle Creek girls at Garner girls, 7 p.m.

Wakefield boys at Southeast Raleigh boys, 6:30 p.m.

Southeast Raleigh girls at Wakefield girls, 7 p.m.

Neuse Charter at South Johnston, 6 p.m.

Corinth Holders at Wilson Hunt, 6 p.m.

North Johnston at Princeton, 6 p.m.

Village Christian at Wake Christian, 6:15 p.m.

Clayton at Smithfield-Selma, 6:30 p.m.

Cleveland at Panther Creek, 6:30 p.m.

Prep Wrestling

Clayton, Corinth Holders and Smithfield-Selma in Jim King Invitational at Hillsborough Orange, TBA

Prep Gymnastics

Area meet at Raleigh School of Gymnastics, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 7

Prep Wrestling

Clayton, Corinth Holders and Smithfield-Selma in Jim King Invitational at Hillsborough Orange, TBA

Cleveland in Pierce Davis Tournament at C.B. Aycock, 9 a.m.

South Johnston at Southern Durham Tournament, TBA

Monday, Dec. 9

Prep Basketball

Greensboro Dudley girls at Southeast Raleigh girls, 6 p.m.

Apex boys at Clayton, 7 p.m.

Clayton girls at Apex, 7 p.m.

Prep Indoor Track and Field

Carolina 1A Conference meet at Lakewood, 3:30 p.m.

Tuesday, Dec. 10

Prep Basketball

Garner boys at Northern Durham boys, 7 p.m.

Neuse Charter at Bethel Christian, 6 p.m.

West Johnston at Smithfield-Selma, 6 p.m.

Princeton at South Johnston, 6 p.m.

Rosewood at North Johnston, 6 p.m.

Carrboro at Corinth Holders, 6 p.m.

Wake Christian at Durham Academy, 6:15 p.m.

Northern Durham girls at Garner girls, 7 p.m.

Cleveland at Fuquay-Varina, 6:30 p.m.

Prep Wrestling

Rosewood and Tarboro at Princeton, 6 p.m.

Washington at North Johnston, 6:30 p.m.

Prep Swimming

Clayton, Garner and Fuquay-Varina at Campbell, 5 p.m.

Corinth Holders, Cardinal Gibbons, Millbrook and Apex at Triangle Aquatics Center, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Prep Basketball

Panther Creek at Smithfield-Selma, 5 p.m.

North Johnston at Spring Creek, 6 p.m.

South Johnston at Rosewood, 6 p.m.

Cleveland at West Johnston, 6:30 p.m.

Prep Wrestling

Smithfield-Selma at Cleveland, 6 p.m.

Triton at South Johnston, 6 p.m.

Corinth Holders at Western Harnett, 6 p.m.

Southeast Raleigh at Harnett Central, 7 p.m.

Clayton at Knightdale, 7 p.m.

West Johnston at Garner, 7 p.m.

Prep Indoor Track and Field

Eastern Plains 2A Conference meet at North Johnston, 3:30 p.m.

Greater Neuse River 4A Conference meet at Garner, 4 p.m.

Two Rivers 3A Conference meet at South Johnston, 4 p.m.

Prep Swimming

Southeast Raleigh in meet at Triangle Aquatics Center, 7 p.m.

  Comments